Afrodyzjaki w Twoim posiłku

Afrodyzjaki w Twoim posiłku

W kontekście zbliżających się Walentynek warto zaskoczyć swojego partnera/ partnerkę romantyczną kolacją, która pobudzi wasze zmysły, a dodatkowo będzie pyszna i zdrowa. Substancję, które rozpalają zmysły afrodyzjaki zaczerpnęły swoją nazwę od bogini miłości i piękna Afrodyty. Do najbardziej skutecznych afrodyzjaków, zaliczamy małże, krewetki, ostrygi oraz homary. Możemy dodatkowo wzmocnić działanie afrodyzjaków przyprawiając je mocno rozgrzewającymi przyprawami takimi jak np.: imbir, wanilia, żeń-szeń oraz cynamonem.

By nadać niecodzienny wygląd posiłku możemy przygotować go z krewetek. Krewetki mają smaczne i pełnowartościowe mięso, są niskotłuszczowe oraz niskokaloryczne. Zawierają ponadto selen - pierwiastek młodości oraz inne mikroelementy, które są niezbędne do produkcji testosteronu. Krewetki, tak jak inne owoce morza, dodają sił witalnych.

Do krewetek świetnie pasuje bazylia oraz czosnek. Bazylia jest to jedno z najbardziej cenionych ziół, a dodatkowo zaliczana jest do afrodyzjaków. Dodawanie bazylii do potraw gwarantuje lepsze zdrowie, trawienie oraz poprawia płodność. Czosnek oprócz tego, że jest naturalnym antybiotykiem jest aromatycznym warzywem, które może wzmagać apetyt nie tylko na pyszne jedzenie. 

Na deser można przygotować sałatkę z awokado. Ten maślany owoc jest znanym afrodyzjakiem już od czasów Azteków. Jego moc działa na mężczyzn dodając im odwagi podczas flirtu i łagodząc stres, ale rozpala zmysły również kobietom. Delikatny miąższ awokado zapewnia urodę i zdrowie. Jest skarbnicą witamin, minerałów oraz zawiera kwasy tłuszczowego omega 3.

Dobrym dopełnieniem wyjątkowego wieczoru może być gorący napój z czekolady. Czekolada, zwłaszcza gorzka jest dobrym źródłem magnezu, poprawia humor i od wieków jest uznawana za silny afrodyzjak.